rehabilitacja i fizjoterapia szczecin

FizjoNature Medycyna Manualna

Pomagamy Ci znaleźć drogę do pełnego zdrowia i wolność od bólu łącząc szczegółową diagnostykę ze skuteczną terapią.

lub

Fizjoterapia po operacjach ortopedycznych kolana

2023-09-12T19:15:47.162ZSpecjalistyczna terapia manualna w gabinecie fizjoterapii FizjoNature w Szczecinie.

Operacje ortopedyczne na kolanie, takie jak rekonstrukcja ACL czy wycięcie łąkotki, to poważne zabiegi. Aby jednak w pełni wyzdrowieć po takich interwencjach, niezbędna jest profesjonalna rehabilitacja. W Szczecinie specjaliści od fizjoterapii pomagają pacjentom wrócić do normalnego życia, skupiając się na indywidualnych potrzebach każdego z nich.


Dlaczego rehabilitacja po operacji kolana jest tak ważna?


Po zabiegach ortopedycznych na kolano, pacjenci doświadczają różnych dolegliwości: ból, obrzęki, ograniczenie zakresu ruchu czy osłabienie mięśni. Dobrze prowadzona rehabilitacja skupia się na łagodzeniu tych objawów i przywracaniu pełnej funkcjonalności stawu. W Szczecinie, specjaliści podkreślają znaczenie kompleksowego procesu rehabilitacji.


Korzyści z rehabilitacji po operacji kolana w centrum fizjoterapii FizjoNature - Szczecin:


  1. Zapobieganie zakrzepom krwi: Aktywność fizyczna zmniejsza ryzyko powstawania zakrzepów, a specjaliści w FizjoNature pomagają w tym procesie.
  2. Przywracanie ruchu: Po operacji kolana, zakres ruchu jest często ograniczony. Rehabilitacja skupia się na przywracaniu pełnej mobilności stawu.
  3. Wzmacnianie mięśni: Dla stabilności kolana niezbędne jest wzmocnienie mięśni. W FizjoNature tworzymy indywidualne programy ćwiczeń dla każdego pacjenta.
  4. Zarządzanie bólem: Różnorodne techniki, takie jak masaże czy terapia manualna, służą do łagodzenia bólu i obrzęku po operacji.
  5. Terapia manualna: Kluczowy element rehabilitacji, poprawiający krążenie, stabilność stawów i redukujący ból.


Kiedy rozpocząć rehabilitację po operacji kolana?


Zalecamy kontakt z specjalistą jeszcze przed zabiegiem, aby odpowiednio przygotować się do rekonwalescencji. Jeśli nie było takiej możliwości, idealny czas to 3-7 dni po operacji. Zobacz więcej informacji na temat jak w naszym gabinecie wygląda fizjoterapia!

Projekt i wykonanie: kopaczyk.comWszelkie prawa zastrzeżone © Copyright FizjoNature Medycyna manualna Marika Babczyńska 2023