FizjoNature Medycyna Manualna

Pomagamy Ci znaleźć drogę do pełnego zdrowia i wolność od bólu łącząc szczegółową diagnostykę ze skuteczną terapią.

Zespół sobotniej nocy

Zespół sobotniej nocy

Zespół sobotniej nocy - czym jest i jak leczyć?


Zespół sobotniej nocy jest to neuropatia uciskowa czyli uszkodzenie nerwu promieniowego na skutego długotrwałego ucisku i niedokrwienia. Skąd się wzięła nazwa? Najczęściej występuje u alkoholików, którzy zasypiają z głową na ramieniu w bezruchu na długie godziny.

Ale każdemu może się zdarzyć takie ułożenie lub ułożenie kogoś śpiącego obok na naszej ręce. Ucisk tego nerwu może prowadzić do osłabienia lub porażenia mięśni prostowników łokcia i nadgarstka, odwodziciela kciuka oraz zaburzeń czucia zwłaszcza w okolicy grzbietowej części ręki. Pewnie nieraz czuliście dziwne uczucie zdrętwienia po nocy. Jeśli niedokrwienie trwało krótko objawy powinny ustąpić w ciągu kilku dni.

Możemy wspomóc leczenie takiej sytuacji pinopresurą, suchą igłoterapią, akupunkturą czy też terapią manualną. W przypadku układu nerwowego bardzo ważne jest, aby zacząć działać szybko. Aby stwierdzić jak duże jest uszkodzenie nerwu należy wykonać badanie EMG. Ważna jest również odpowiednia suplementacja: witamina B Complex oraz ciepłe okłady bądź naświetlania.

Dodaj Komentarz

Brak komentarzy.

Projekt i wykonanie: kopaczyk.comWszelkie prawa zastrzeżone © Copyright FizjoNature Medycyna manualna Marika Babczyńska 2023