rehabilitacja i fizjoterapia szczecin

FizjoNature Medycyna Manualna

Pomagamy Ci znaleźć drogę do pełnego zdrowia i wolność od bólu łącząc szczegółową diagnostykę ze skuteczną terapią.

lub

Sucha igłoterapia w świetle badań naukowych - uzupełniające narzędzie fizjoterapeuty

2023-11-01T16:30:02.985Zsucha igłoterapia jako narzędzie fizjoterapeuty szczecin

Skuteczność suchej igłoterapii w leczeniu bólu


Badanie naukowe zbadało efektywność suchej igłoterapii w porównaniu z tradycyjnymi metodami leczenia, takimi jak statyczne rozciąganie. Wyniki badań dowodzą, że sucha igłoterapia przynosi znaczące korzyści w łagodzeniu ostrego bólu u pacjentów z ciężką gonartrozą – chorobą zwyrodnieniową stawu kolanowego.Krótko o badaniu:

Przeprowadzono je na grupie 30 pacjentów z zaawansowaną gonartrozą, cierpiących na intensywny ból kolana. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy: leczoną techniką suchej igłoterapii oraz grupę kontrolną leczoną metodą statycznego rozciągania kończyn dolnych. Statyczne rozciąganie mięśni polegało na pasywnym rozciąganiu grup mięśniowych rozciągających i zginających kolano, przywodzicieli biodra, odwodzicieli biodra i zginaczy stopy. Grupa mięśni z największą liczbą punktów spustowych była grupą przywodzicieli uda (83,3%), pomimo szpotawości oraz koślawości kolana.


rehabilitacja-kolana-szczecinCzym jest sucha igłoterapia?

Jest to nowoczesna metoda leczenia, polegająca na stymulacji punktów spustowych mięśni przy użyciu cienkiej igły akupunkturowej - bez podawania leków. Wprowadzenie igły do punktu spustowego może skutkować odruchowym rozluźnieniem mięśnia, co przynosi ulgę w bólu i napięciu. W naszym gabinecie fizjoterapii w Szczecinie stosujemy tę technikę jako element naszego holistycznego podejścia do rehabilitacji. Często stosujemy połączenie suchego igłowania oraz innych metod w zależności od problemu pacjenta.Chcesz dowiedzieć się więcej na temat suchej igłoterapii w leczeniu bólu kolana?


Jeśli jesteś zainteresowany suchą igłoterapią lub innymi metodami fizjoterapii dostępnymi w naszym gabinecie w Szczecinie, zachęcamy do kontaktu. Nasz wykwalifikowany fizjoterapeuta w Szczecinie chętnie odpowiedzi na Twoje pytania i doradzi w wyborze najlepszego leczenia.


Źródło badania: International Journal of Clinical Trials VOL. 7 NO. 3 (2020): JULY-SEPTEMBER 2020

Projekt i wykonanie: kopaczyk.comWszelkie prawa zastrzeżone © Copyright FizjoNature Medycyna manualna Marika Babczyńska 2023