fizjoterapia masaz

Umów się na wizytę

Gdzie szukać przyczyny bólu nocnego?

Gdzie szukać przyczyny bólu nocnego?

DLACZEGO BOLI W NOCY? Może być kilka powodów:

1️⃣️ STAN ZAPALNY: jak rozpoznamy?

✔️obrzęk

✔️zaczerwienienie

✔️ból

✔️podwyższona ciepłota

✔️utrata funkcji.

2️⃣️BÓL RZUTOWANY Z NARZĄDÓW WEWNĘTRZNYCH – mamy swój zegar biologiczny, są to strefy czasowe największej aktywności narządów wewnętrznych (patrz na obrazek), np. jeśli ból nasila się między 🕙 23:00 a 🕐1:00 może to świadczyć o zaburzeniach pracy pęcherzyka żółciowego)

3️⃣️SYMPATYKOTONIA/ALGODYSTROFIA– stan pobudzenia układu autonomicznego objawiający się bardzo często napięciem, które znajduje się między tkanką podskórną, a tkanką tłuszczową – tego typu stan często jest przyczyną „wiercenia” np w nodze, skurczów, świdrowania, wykręcania, palenia czy innych nieprzyjemnych wrażeń: największa aktywność między 🕒3:00 a 🕠5:00 rano.


🔥💧‼️Walcząc ze stanem zapalnym warto sięgnąć OKRESOWO po farmakoterapie czy też np. środki pochodzenia naturalnego, które nie będą obciążać naszego żołądka - okłady ze Stadiopasty. Niestety, a właściwie to całe szczęście na pozostałe dwa problemy środki przeciwbólowe nie przynoszą spodziewanego efektu. W nastepstwie tego pojawiają się nieprzespane noce😵, a jak wiemy sen to najlepsza regeneracja dla naszego w organizmu. I tak błędne koło się zamyka. Co zatem należy zrobić na te pozostałe problemy na które środki nie działają? Dobre efekty przynosi. terapia manualna oraz praca wisceralna. Nie raz dobre rezultaty przynosi również zmiana nawyków żywieniowych🥒🌶, oczyszczanie jelit czy picie większej ilości wody🥛!

W razie pytań bądź umówienia konsultacji zapraszam do kontaktu!

📞792 722 800

Dodaj Komentarz

Brak komentarzy.

Projekt i wykonanie: kopaczyk.comWszelkie prawa zastrzeżone © Copyright FizjoNature Medycyna manualna Marika Babczyńska 2023