FizjoNature Medycyna Manualna

Pomagamy Ci znaleźć drogę do pełnego zdrowia i wolność od bólu łącząc szczegółową diagnostykę ze skuteczną terapią.

Zastosowanie miodu w fizjoterapii

Zastosowanie miodu w fizjoterapii

Terapia miodem do czego służy?

Miód na stałe zagościł u nas w gabinecie. Do czego służy? Stosując zabieg miodem czyli tzw. miodobranie dochodzi do zjawiska wymuszonej osmozy przezskórnej co sprzyja zdrenowaniu toksycznych substancji, które uległy zastojom w tkankach. Podczas terapii wykorzystuje się lepkie właściwości miodu.


Najistotniejsze efekty miodoterapii to:


  1. Detoksykacja: Miodoterapia może pomóc w usunięciu toksyn z organizmu poprzez działanie oczyszczające i wspomaganie pracy układu limfatycznego.
  2. Wspomaganie krążenia: Podczas masażu z użyciem miodu dochodzi do aktywacji krążenia krwi, co przyczynia się do lepszego zaopatrzenia tkanek w składniki odżywcze i tlenu.
  3. Redukcja cellulitu: Miodoterapia może pomóc w zmniejszeniu widoczności cellulitu, ponieważ masaż z miodem poprawia elastyczność i napięcie skóry.
  4. Rozluźnienie mięśni: Delikatne ruchy masażu z miodem mogą pomóc w rozluźnieniu spiętych mięśni, zmniejszając napięcie i stres.
  5. Leczenie blizn i bliznowców: Regularny masaż z użyciem miodu może pomóc w zmiękczeniu i wygładzeniu blizn oraz zmniejszeniu ich widoczności.


Wykorzystujemy ją najczęściej podczas zastojowych bólów kręgosłupa, krwiaków, obrzęków, blizn.


Dodaj Komentarz

Brak komentarzy.

Projekt i wykonanie: kopaczyk.comWszelkie prawa zastrzeżone © Copyright FizjoNature Medycyna manualna Marika Babczyńska 2023