FizjoNature Medycyna Manualna

Pomagamy Ci znaleźć drogę do pełnego zdrowia i wolność od bólu łącząc szczegółową diagnostykę ze skuteczną terapią.

Czym są manipulacje nerwowo - mięśniowe?

Czym są manipulacje nerwowo - mięśniowe?

Czym są manipulacje nerwowo-mięśniowe?


To są częste diagnozy z którymi można się spotkać w medycynie ortopedycznej. Wszystkie te struktury są unerwione. Nerwy do nich biegną z naszego centrum - czyli kręgosłupa. Mają czasami wiele "wąskich gardeł" do pokonania. Manipulacje nerwowo-mięśniowe to praca manualna właśnie na tych "wąskich gardłach" na przebiegu nerwów.


Najczęstsze problemy, które mogą być powiązane z uwięźnięciem nerwu:

👉cieśń nadgarstka

👉zespół de Quervaina

👉łokieć tenisisty

👉łokieć golfisty

👉różnego rodzaju nieurazowe bóle barku

👉powikłania po zwichnięciach czy złamaniach

👉zaburzenia czucia

👉nawracające przeciążenia


Weźmy pod uwagę często diagnozowaną cieśń nadgarstka. Może ona mieć swoje źródło bólu w okolicy barku, łokcia, szyi, odcinku piersiowym, a nawet w jamie brzusznej, dlatego zabiegi operacyjne czy zabiegi fizjoterapeutyczne stosowane lokalnie często nie przynoszą spodziewanych efektów

.

Nerwy obwodowe biegną w przegrodach międzymięśniowych oraz w kanałach utworzonych przez kości, troczki i więzadła, często po drodze przebijając się przez mięśnie.


Zaburzenie przesuwalności między tkankami, duże napięcie mięśni czy powięzi, ograniczony zakres ruchu w stawie, nieprawidłowe środowisko chemiczne, które powstanie w przedziale w którym biegnie nerw może zaburzyć jego pracę, co da dolegliwości w barku, ramieniu, łokciu czy nadgarstku i dłoni.


Jak sobie poradzić z cieśnią nadgarstka?

Pracą manualną na przegrodach w których biegną poszczególne nerwy, igłoterapią napiętych struktur powięziowych i mięśniowych, technikami narzędziowymi, pracą w obszarze przebiegu tętnic oraz żył, oraz neuromobilizacjami czyli ćwiczeniami, które powodują poprawę ślizgu i uwolnienie zablokowań między tkankami.


Takie zabiegi wykonujemy podczas fizjoterapii w naszym gabinecie w Szczecinie.Dodaj Komentarz

Brak komentarzy.

Projekt i wykonanie: kopaczyk.comWszelkie prawa zastrzeżone © Copyright FizjoNature Medycyna manualna Marika Babczyńska 2023