FizjoNature Medycyna Manualna

Pomagamy Ci znaleźć drogę do pełnego zdrowia i wolność od bólu łącząc szczegółową diagnostykę ze skuteczną terapią.

Jak działają piny (gwoździe) i katy których używamy podczas terapii manualnej?

Jak działają piny i katy których używam w terapii?

👉Pinoterapia to nieinwazyjna metoda rehabilitacji, z powodzeniem stosowana zarówno w sporcie jak i u pacjentów bólowych.

Powięź będąca aktualnie obiektem wielu badań składa się w dużej mierze z tkanek kolagenowych, białek mających właściwości przewodnictwa elektrycznego. ⚡⚡ Przeciążenie tkanek wpływa na powstawanie nasilonego przepływu prądu prowokując powstawanie desyfikacji powięzi skutkujące bólem. 😣

Ciekłe kryształy tkankowe o których mowa mają również właściwości piezoelektryczne. Kiedy zostaną poddane naprężeniu ( np. poprzez uciśnięcie pinem) wówczas wytwarza ona pole elektryczne. Można więc uznać, że wszelkiego rodzaju odkształcenia, wynikające z napięć powięziowych prowadzą do powstania słabego pola elektrycznego, które jest zjawiskiem działania piezoelektrycznego.

‼️Jeżeli poddamy analizie wypreparowane, suche ścięgno to zjawisko piezoelektryczne będzie niemal tak silne jak w przypadku kryształu kwarcu!!

👩‍⚕️Z pinoterapii korzystam najczęściej w terapii bólu kręgosłupa, barku, biodra, stopy, drętwieniach rąk, terapii zatok, bólach głowy, odreagowaniu psychoemocjonalnym, ale także pomocniczo przy wielu innych problemach.

Dodaj Komentarz

Brak komentarzy.

Projekt i wykonanie: kopaczyk.comWszelkie prawa zastrzeżone © Copyright FizjoNature Medycyna manualna Marika Babczyńska 2023