FizjoNature Medycyna Manualna

Pomagamy Ci znaleźć drogę do pełnego zdrowia i wolność od bólu łącząc szczegółową diagnostykę ze skuteczną terapią.

Dlaczego warto zainwestować w indywidualne wkładki ortopedyczne?

wkładka ortopedyczna

Jedną z ważniejszych kwestii, jeśli chodzi o utrzymanie właściwej postawy, jest dobór odpowiedniego obuwia, którego nieodłącznym elementem są wkładki. Na popularności coraz bardziej zyskuje produkt, który ma za zadanie wesprzeć, a w razie potrzeby skorygować układ ruchu. Mowa tutaj o indywidualnych wkładkach ortopedycznych. Czym się charakteryzują oraz kiedy i dlaczego warto w nie zainwestować?


Dlaczego warto korzystać z indywidualnych wkładek ortopedycznych?

Nierzadko zdarza się tak, że do naszego fizjoterapeuty w Szczecinie przychodzą osoby, które mają problemy z prawidłową postawą. Przyczyny takiego zjawiska mogą być różne. Jeśli jego podłoże tkwi w bólu stóp czy różnego rodzaju otarciach, to pomocna może okazać się wymiana tradycyjnych wkładek w obuwiu na indywidualne wkładki ortopedyczne, których zadaniem jest skorygowanie ustawienia stóp oraz amortyzacja.


Warto też wspomnieć o tym, że jeśli są odpowiednio dobrane, to przyczyniają się do większego komfortu podczas uprawiania sportu, a do tego zmniejszają zmęczenie stóp. Nie sposób nie wspomnieć też o kwestiach, które są związane bezpośrednio ze zdrowiem, czyli między innymi o stabilizację pięty, amortyzacji śródstopia, zmniejszeniu ryzyka napięcia mięśni czy deformacji stóp. Kolejną zaletą indywidualnych wkładek ortopedycznych jest utrzymanie stawów w ich fizjologicznym położeniu.


Na co zwrócić uwagę, wybierając indywidualne wkładki ortopedyczne?

Z uwagi na to, jak ważne dla zdrowia i komfortu są indywidualne wkładki ortopedyczne, warto polecić ich wykonanie specjalistom. Dobrym wyborem będą na przykład oferowane przez nas wkładki ICB MEDICAL, które są wykonywane wyłącznie przez fizjoterapeutów, lekarzy oraz techników ortopedów. Niezwykle ważny jest też uprzedni wywiad i diagnostyka całego ciała ze szczególnym naciskiem na stopy.


Co więcej, dobrze jest połączyć noszenie wkładki z terapią, ponieważ zmiana niepoprawnych nawyków ma ogromne znaczenie w kontekście optymalnego działania wkładki. Decydując się na takie rozwiązanie, można mieć pewność, że indywidualne wkładki ortopedyczne przyniosą wiele korzyści zarówno dla zdrowia, jak i dla komfortu.

Dodaj Komentarz

Brak komentarzy.

Projekt i wykonanie: kopaczyk.comWszelkie prawa zastrzeżone © Copyright FizjoNature Medycyna manualna Marika Babczyńska 2023