FizjoNature Medycyna Manualna

Pomagamy Ci znaleźć drogę do pełnego zdrowia i wolność od bólu łącząc szczegółową diagnostykę ze skuteczną terapią.

Dla kogo wskazane są zabiegi pinopresury?

pinopresura

Pinopresura to nieinwazyjna metoda rehabilitacji, która łączy medycynę konwencjonalną z doświadczeniem medycyny alternatywnej. Nie jest jeszcze rozpowszechniona, więc być może jeszcze o niej nie słyszałeś. Niemniej coraz częściej stosowana jest zarówno u sportowców, jak i u pacjentów z rozmaitymi dolegliwościami bólowymi. Dowiedz się, czym jest pinopresura i jakie są wskazania do przeprowadzenia zabiegu z tego zakresu.


Czym jest pinopresura?

Pinopresura to metoda terapeutyczna zaliczana do tzw. terapii odruchowych, w których wykorzystywane są zdolności samonaprawcze organizmu. Zabieg polega na uciskaniu i stymulowaniu określonych punktów na ciele pacjenta przy pomocy specjalnych pinów. W ten sposób zapewnia się odreagowanie psychiczne i nerwowe, dochodzi też do uwalniania napięcia stresowego ośrodkowego układu nerwowego.


Pinopresura opiera swoje działanie terapeutyczne na wiedzy z zakresu elektryczności tkanek i medycyny odruchowej. Działanie skupione jest na powięzi, czyli wielowymiarowej tkance miękkiej, która otacza mięśnie, kości i narządy. Składa się ona w dużej mierze z tkanek kolagenowych, czyli białek o właściwościach przewodnictwa elektrycznego. Gdy dochodzi do szeroko rozumianego przeciążenia tkanek, powstaje nasilony przepływ prądu, co prowokuje powstawanie densyfikacji powięzi. Efektem są dolegliwości bólowe. Celem pinopresury jest takie oddziaływanie na ciało w taki sposób, aby zniwelować wszelkie naprężenia i złagodzić ból.


Wskazania do zabiegu pinopresury

Pinoterapia znajduje zastosowanie przede wszystkim u pacjentów, u których występują dolegliwości bólowe obejmujące kręgosłup, barki, biodra, stopy. Oprócz tego zabiegi z tego zakresu mogą przynieść oczekiwane rezultaty w przypadku drętwienia rąk, przy zatokach, bólach głowy, a także pomocniczo przy rozmaitych innych problemach zdrowotnych. Jest to sposób na złagodzenie dolegliwości mięśniowo-powięziowych czy ograniczeniach zakresu ruchomości w stawach. Pinopresura może być pomocna również w przypadku stanów po urazach czy problemów o podłożu psychosomatycznym.

Dodaj Komentarz

Brak komentarzy.

Projekt i wykonanie: kopaczyk.comWszelkie prawa zastrzeżone © Copyright FizjoNature Medycyna manualna Marika Babczyńska 2023