rehabilitacja i fizjoterapia szczecin

FizjoNature Medycyna Manualna

Pomagamy Ci znaleźć drogę do pełnego zdrowia i wolność od bólu łącząc szczegółową diagnostykę ze skuteczną terapią.

lub

Co należy wiedzieć o układzie powięziowym człowieka?

2023-03-14T21:00:34.115Zukład powięziowy człowieka

Układ powięziowy składa się z wielu różnych tkanek, które pokrywają i otaczają narządy w ludzkim organizmie. Układ powięziowy jest kluczowy dla prawidłowego funkcjonowania ciała człowieka i umożliwia płynny ruch oraz swobodne ślizganie się struktur. Zachęcamy do przeczytania naszego wpisu, w którym wyjaśniamy, jakie są główne elementy układu powięziowego i jakie rodzaje terapii warto wykonywać.

Czym jest powięź i jakie są przyczyny zaburzonych struktur powięzi?

Powięź to elastyczna tkanka łączna, która pokrywa narządy i kości w ciele człowieka. Składa się ona z tkanki podskórnej, skóry, mięśni, więzadeł i ścięgien. Zadaniem powięzi jest nadawanie określonego kształtu narządów oraz zapewnianie dobrej ruchomości kości. Wśród głównych czynników, które mają wpływ na zaburzenie funkcjonowania struktur powięzi, można wymienić stres, urazy aparatu ruchu, brak aktywności fizycznej i infekcje. Ważne jest, aby wówczas utrzymywać zdrowy styl życia i korzystać z różnych form terapii, które mogą pomóc w utrzymaniu zdrowych tkanek powięziowych i ruchomości stawów.

Jakie rodzaje terapii są ukierunkowane na układ powięziowy człowieka?

Niekiedy zdarza się, że w układzie powięziowym człowieka pojawiają się pewne zaburzenia, takie jak wzrost napięcia mięśniowego, silne dolegliwości bólowe w obrębie tkanek i pojawiające się stany zapalne. Dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pinopresury. To metoda terapeutyczna, która polega na uciskaniu określonych punktów na ciele przy użyciu specjalnych pinów. Działanie jest wówczas skupione na powięzi i może skutecznie zniwelować dolegliwości bólowe. Kolejną zalecaną terapią jest igłoterapia, która polega na mechanicznym drażnieniu tworów powięziowych. W efekcie można pozbyć się dysfunkcji narządu ruchu i poprawić stan powięzi.

Projekt i wykonanie: kopaczyk.comWszelkie prawa zastrzeżone © Copyright FizjoNature Medycyna manualna Marika Babczyńska 2023